JULIA E. WAHL
psycholog, trener podejścia uważności (mindfulness) i współczucia (compassion). Przeszła 5-letni szkolenie z psychoterapii integracyjnej w Manchesterze u dra Richarda Erskine’a; jedna z pomysłodawczyń i współorganizator konferencji 1st Conference on Practical Application of Buddhism in Western Psychology.
Mindfulness: Theory and Practice oraz współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Mindfulness, założyciel i dyrektor The Mind Institute. Ukończyła trening dla nauczycieli: MBSR in Mind-Body Medicine prowadzony przez Jona Kabat-Zinna i Sakiego Santorelliego. Superwizowała się m.in. u prof. Christophera Germera (Harvard Medical School). Pracowała w Szpitalu Specjalistycznym MSW w Otwocku (Oddział Leczenie Zaburzeń Nerwicowych) – głównie z służbą mundurową (policja, służba więzienna, straż graniczna).
Przeprowadziła i superwizowała ponad 60 8-tygodniowych treningów uważności i współczucia w Polsce i w Wlk. Brytanii, a także szereg różnych odosobnień medytacyjnych, warsztatów m.in. na corocznych konferencjach brytyjskiej organizacji dla pacjentów z ataksją (Ataxia UK), w Komendzie Głównej Policji w Warszawie, w Forum Media Polska, Roche, w ramach spotkań Przekroju. Obecnie mieszka i pracuje w Derby, w Wlk. Brytanii, gdzie tworzy program w oparciu o współczucia dla pacjentów onkologicznych i osób po chorobie nowotworowej (w ramach doktoratu na University of Derby).
Stale pisuje do różnych czasopism, m.in. do Świata Mózgu, Przekroju, Charakterów, Magazynu Joga, Psychologie und Leben, Newsweek Psychologia. Wykładała i wykłada m.in. na Uniwersytecie SWPS w Warszawie i Poznaniu, University of Derby. Redaktorka prowadząca czasopismo „Mindfulness”. Kierownik merytoryczny i twórca sylabusów m.in. kursu on-line „Podejście Uważności z Elementami Podejścia Współczucia” oraz „Mindfulness – techniki motywacji i radzenia sobie ze stresem w życiu i w pracy”. Autorka książki „O współczuciu. Powrót do wrażliwości i siły” (Wydawnictwo Charaktery).