Skip to content

Henryk Szmidt

Aktualnie zajmuje stanowisko European Innovation Lead dla Vision Plan Ltd – angielskiej firmy konsultingowej wyspecjalizowanej w doradztwie innowacyjnym i strategicznym i rozwija ambitny projekt Ośrodka Praktyki Medytacji na południu Francji. Pracował również  m.in. jako Dyrektor Zarządzający i Chairman of the Board dla firmy We-Impact w Chinach, tworząc Centrum Innowacji dla Firmy Mercedes-Benz w Pekinie.

Prowadził międzykulturowy program coachingu kariery współpracując z chińską firmą consultingową InnoPanda.

Pisze książki i artykuły z tematyki coachingu, zarządzania, innowacji i międzykulturowości.

Specjalizuje się w pracy z klientami na poziomie senior executive. Dzięki wieloletniej praktyce w trzech językach (angielski, francuski i polski) z klientami wielu narodowości, rozwinął wyjątkowe, międzykulturowe podejście do coachingu polegające na połączeniu wykształcenia psychologiczno-filozoficznego, głębokiego zainteresowania naturą ludzką oraz doświadczenia w biznesie i w prowadzeniu wymagających projektów.

Domeny kompetencji to: Innovation Consulting, Mentoring & Coaching, Executive Coaching, Intercultural Consulting, Coaching Skills Training, Business Coaching, Corporate Coaching, Career Coaching

Od ponad 50 lat aktywnie praktykuje medytację. Posiada ponad 35 letnie doświadczenie jako instruktor medytacji. Uczył różnych form medytacji we Francji, Chinach, Polsce, Francji, a także w Maroku i Nepalu.

Stworzył francuskie stowarzyszenie „Presence d’Esprit” zajmujące się rozpowszechnianiem metod rozwoju osobistego i jest również założycielem polskiej Coaching Working Group zajmującej się podnoszeniem kompetencji coachów.

Wykładał Coaching Międzykulturowy na podyplomowych studiach z coachingu na Warszawskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej. Prowadził również wykłady dla Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Szkoły Ekonomicznej w Poznaniu.

Wieloletni Superwizor i Mentor CoachWise™.

Posiada długie doświadczenie jako executive coach i konsultant strategiczny. W roku 2003 uzyskał dyplom CPCC (Certified Professional Co-Active Coach) wydany przez CTI (Coach Training Institute), a później PCC (Professional Certified Coach).

Z pochodzenia jest Polakiem, mieszka na stałe we Francji. 

Publikacje:

  • Współautor: „Coaching. Inspiracje z perspektywy nauki, praktyki i klientów”, Helion 2009.
  • Współautor:  „Coaching: Teoria, praktyka, studia przypadków”. Wolters Kluwer, 2009.
  • Autor: „Coaching Line – Essays on coaching”.  FOSZE, January 20, 2012
  • Współautor: „Intercultural Management Issues”, Difin, September 1, 2012; Autor rozdziału 6: – „Knowledge Management Across Cultures”.
  • Współautor: Podstawy Zarządzania dla Praktyków – Foundations of Management. Difin, 2013.

Dziękujemy za zainteresowanie!

Prosimy przesłać dokumenty aplikacyjne ze stosowną klauzulą o przetwarzaniu danych osobowych w celu rekrutacji na adres:

info@proactiveleadershipacademy.com